fbpx

Wcierki do włosów – dlaczego warto stosować je w pielęgnacji?

Świadoma pielęgnacja włosów to trend, który każdego dnia przybiera na sile. Bardzo nas to cieszy, ponieważ uważamy, że idealnie piękne i zdrowe włosy nie są tylko kwestią dobrych genów, ale przede wszystkim dobrej i skutecznej pielęgnacji. Dziś chcielibyśmy przybliżyć Wam temat, o którym na pewno słyszałyście, ale może nadal nie do końca wiecie jak go „ugryźć”. Wcierki do włosów to rzecz, którą kojarzy każda z nas, używały ich nasze babcie, mamy, teraz powracają one ze zdwojoną siłą, aby na nowo działać cuda na naszych głowach. 

Czym są wcierki?

Wcierki to płynne kosmetyki do skóry głowy, możecie spotkać je w formie hydrolatu, toniku, serum czy emulsji.  Wcierki mają za zadanie pielęgnację skalpu oraz stymulację włosów do wzrostu. Są one świetnym sposobem między innymi na problem wypadających włosów.

Jaką wcierkę wybrać?  

W wyborze wcierki powinniśmy kierować się indywidualnymi preferencjami oraz potrzebami. Najważniejsze jest jednak, aby kosmetyk był naturalny. Jeśli zmagacie się
z nadmiernym wypadaniem oraz brakiem objętości idealna będzie wcierka pobudzająca wzrost włosów z serii Biotin. Specjalnie dobrane składniki aktywne tj. biotyna, bajkalina, ekstrakt z kiełków soi, pszenicy i lnu stymulują metabolizm i wzrost komórek macierzystych mieszka włosowego, chronią przed stresem oksydacyjnym oraz starzeniem, skutecznie ograniczając wypadanie włosów. Natomiast dla mężczyzn
(tak, tak, mężczyźni również powinni używać wcierek!), którzy szczególnie narażeni są na łysienie androgenowe polecamy wcierki, które w swoim składzie zawierają ekstrakt
z palmy sabałowej, konopi czy pieprzu. Składniki te skutecznie hamują enzym odpowiadający za łysienie androgenowe. Nasza wcierka For Men w swoim składzie poza wspomnianymi składnikami aktywnymi zawiera także kofeinę i hydrolat z liści rozmarynu lekarskiego. Kofeina stymuluje mikrokrążenie skóry głowy, co zwiększa docieranie składników aktywnych do mieszka włosowego i wzmacnia cebulki włosa. Hydrolat z liści rozmarynu lekarskiego działa antyoksydacyjnie chroniąc mieszki włosowe przed uszkodzeniem i wypadaniem.

Specjalnie dobrane składniki aktywne wcierki pobudzającej wzrost włosów z serii Biotin tj. biotyna, bajkalina, ekstrakt z kiełków soi, pszenicy i lnu stymulują metabolizm i wzrost komórek macierzystych mieszka włosowego, chronią przed stresem oksydacyjnym oraz starzeniem, skutecznie ograniczając wypadanie włosów.

Jak stosować wcierki? 

Mimo swojej nazwy wcierki nie powinny być intensywnie wcierane, a po prostu rozprowadzane na skórze głowy, po czym lekko w nią wmasowane. Kosmetyk ten należy stosować bezpośrednio na skórę głowy. To, czy wcierkę nakładamy na włosy wilgotne, czy suche, zależy od rodzaju produktu. Wcierki, które są na bazie oleju najlepiej nakładać na wilgotne włosy kilka godzin przed myciem. Pamiętajcie, że wcierkę należy wmasować w skalp, nie powinny to jednak być ruchy bardzo intensywne, może to prowadzić do podrażnień. Delikatny masaż pobudzi cebulki włosowe i będzie przy okazji przyjemną chwilą relaksu.

Wcierka For Men w swoim składzie zawiera także kofeinę i hydrolat z liści rozmarynu lekarskiego.

W świadomej pielęgnacji najważniejsza jest systematyczność. Wcierkę powinno stosować się codziennie przez przynajmniej trzy tygodnie, po tym czasie pojawią się pierwsze efekty.
A Wy stosujecie już wcierki?

Wróć na górę