Dzisiaj odpowiadamy na niektóre z najczęściej zadawanych przez Was pytań. A dotyczą one wielu sfer: od pielęgnacji różnych typów cery, przez właściwości poszczególnych składników aktywnych, do pielęgnacji skóry w ciąży.
Jak powinnam używać szamponu w kostce?
Mimo że ma inną formę niż jego „tradycyjny odpowiednik”, szampon w kostce świetnie spełnia swoją funkcję. Dokładnie oczyszcza i sprawdza się w pielęgnacji każdego rodzaju włosów. Pozostawia je pachnące, gładkie i miłe w dotyku. Jego bazą jest łagodny biodegradowalny detergent z oleju kokosowego połączony z masłem shea, pantenolem, inuliną i witaminą E.
A jak używać szamponu w kostce? To nic trudnego. Wystarczy ciepłą wodą (możesz włożyć pod strumień) zmydlić szampon w dłoniach do momentu uzyskania piany, którą następnie oczyść włosy i skórę głowy. Dzięki właściwemu użyciu i przechowywaniu kostka spokojnie wystarczy Ci na kilkadziesiąt myć.
Pamiętaj, aby nie trzeć włosów kostką. Po użyciu osusz szampon i włóż go do suchego, zamykanego pojemnika/słoiczka.
Więcej o szamponach w kostce przeczytasz tutaj.
Jak pielęgnować włosy po keratynowym prostowaniu?
Keratynowe prostowanie to zabieg, dzięki któremu włosy są wygładzone i lśniące. Efekt możesz przedłużyć dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Drogą do tego są kosmetyki bez soli. Dlaczego? Sól bowiem wypłukuje z kosmyków keratynę – podstawowy budulec włosów. Może przyczynić się też do ich przesuszenia, a to skutek odwrotny od zamierzonego.
Z myślą o włosach poddawanych zabiegom fryzjerskim stworzyliśmy serię Keratin Organic Hair czyli szampon, odżywka i spray. Pozbawione są soli, ich formuła zawiera za to keratynę, która wzmacnia strukturę włosów i zapobiega ich łamaniu i rozdwajaniu się. Do szamponu Keratin dodaliśmy dodatkowo delikatne substancje myjące. Odżywka zawiera m.in. masło shea, a w sprayu zamknęliśmy regulujący wydzielanie sebum ekstrakt z bajkaliny.
Jak pielęgnować włosy z Keratin? Umyj dokładnie kosmyki szamponem. Na oczyszczone, jeszcze mokre włosy nałóż odżywkę i pozostaw ją na kilka minut. Potem dokładnie spłucz. Na koniec spryskaj włosy sprayem (nie spłukuj). Et voilà, pielęgnacja zakończona!
Te 3 kroki z szamponem, odżywką i sprayem Keratin w roli głównej sprawią, że kosmyki pozostaną gładkie i błyszczące.
Mam cerę trądzikową – czy mogę używać kosmetyków ze śluzem ślimaka?
Śluz ślimaka to źródło składników takich jak: kolagen, kwas hialuronowy, alantoina, elastyna oraz witaminy A, C i E. Dzięki nim wykazuje działanie nawilżające, ujędrniające i wygładzające – dlatego kosmetyki ze śluzem ślimaka polecane są osobom ze skórą suchą, dojrzałą, wymagającą regeneracji. Na tym jednak nie koniec. Wydzielina ma działanie bakteriobójcze i regenerujące. Produkty zawierające śluz ślimaka sprawdzą się zatem w pielęgnacji cery trądzikowej i łojotokowej.
Jak stosować olejek do demakijażu?
Olejek do demakijażu przeznaczony jest do szybkiego i łagodnego zmywania makijażu, także wodoodpornego. Receptura to mieszanka naturalnych surowców: olejów z pestek moreli, opuncji figowej i ze słodkich migdałów oraz hemiskwalanu i witaminy E. Olejku możesz używać na 2 sposoby:
- nanieś olejek na suchą lub wilgotną skórę i wykonaj masaż aż do rozpuszczenia makijażu. Na koniec spłucz go ciepłą wodą
- lub niewielką ilość olejku nanieś na wacik i oczyść nim twarz. Po zabiegu spłucz ciepłą wodą.
Moja cera jest wrażliwa. Czy mogę stosować bakuchiol?
Bakuchiol nazywany jest też retinolem bio, roślinnym, botanicznym. Jego właściwości są niemal identyczne jak retinolu: działa antyoksydacyjnie, zapobiega utracie jędrności skóry i powstawaniu drobnych zmarszczek. Zmniejsza też wydzielanie sebum czyli skóra przestaje być nieprzyjemnie tłusta i przestaje się świecić.
Roślinnego retinolu mogą używać osoby mające cerę wrażliwą, które unikają retinolu (pochodnej witaminy A) ze względu na obawę o podrażnienia. Składnik polecany jest też osobom, które widzą już pierwsze zmiany na twarzy. Mowa m.in. o drobnych zmarszczkach i przebarwieniach. O bakuchiolu w codziennej pielęgnacji powinny pomyśleć także osoby, które zmagają się z cerą trądzikową, z niedoskonałościami, nierówną strukturą skóry a także potrądzikowymi bliznami.
Jakich kosmetyków unikać w ciąży?
Są składniki, których kobiety w ciąży powinny unikać – niektóre substancje mogą uczulać, podrażniać a nawet mieć negatywny wpływ na rozwój płodu. Na liście zakazanych składników w pielęgnacji przyszłych mam są:
- retinoidy i retinol czyli pochodne witaminy A,
- kwasy AHA (kwasy owocowe),
- kwasy BHA (kwas salicylowy),
- ziele dziurawca.
Peeling solny czy cukrowy – który wybrać?
Złuszczanie martwego naskórka czyli peeling polega na usuwaniu obumarłych komórek. Poprawia mikrokrążenie, wspiera redukcję cellulitu i odblokowuje gruczoły łojowe. Dodatkowo peeling sprawia, że substancje aktywne (zawarte w kremach, olejach, balsamach, musach) głębiej i szybciej wnikają w głąb skóry.
Wśród naturalnych peelingów do ciała znajdziesz peelingi solne i cukrowe.
- Peeling solny zawiera bogate w minerały kryształki soli z Morza Martwego. To dzięki nim złuszcza warstwę rogową. Małe drobinki dodatkowo oczyszczają, stymulują mikrokrążenie i wygładzają. Stosuj go do masażu ud i pośladków. Sprawdzi się na grubszej skórze (ze względu na grubsze drobinki).
- Peeling cukrowy jest drobniejszy niż solny, dlatego to świetna opcja dla osób z delikatną skórą. Masaż drobnymi kryształkami cukru pobudza mikrokrążenie, pozostawia uczucie miękkości i wygładzenia oraz wspomaga walkę z cellulitem. Scrub cukrowy możesz stosować na całe ciało. Sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju skóry.