fbpx

Szczotkowanie ciała – recepta na idealnie gładką skórę

szczotkowanie ciała na sucho

Wiosna nadeszła w całej okazałości, już za chwilę zamienimy jeansy na zwiewne sukienki i lekkie obuwie. Uważamy, że to idealny moment na to, aby rozpocząć przygodę ze szczotkowaniem ciała na sucho lub na mokro. Jest to krok niezwykle ważny, jednak często pomijany w codziennej pielęgnacji ciała. W tym wpisie chcielibyśmy skupić się na dobroczynnych właściwościach szczotkowania ciała oraz tym, jak poprawnie wykonać ten przyjemny zabieg. Czytajcie dalej 🙂

Mówi się, że szczotkowanie dba równie mocno o ciało, jak i duszę – działa uspokajająco i odprężająco.

Na czym polega szczotkowanie ciała?

Można powiedzieć, że szczotkowanie ciała na sucho to jednocześnie masaż i peeling. Ta, wywodząca się z ajurwedy, metoda pielęgnacyjna polega na delikatnym masażu ciała szczotką o odpowiedniej twardości włosia. Mówi się, że szczotkowanie dba równie mocno o ciało, jak i duszę – działa uspokajająco i odprężająco.

Dlaczego warto szczotkować ciało? 

Szczotkowanie ciała na sucho ma zbawienny wpływ na nasze ciało. Wśród płynących
z niego benefitów możemy wymienić redukcję cellulitu, ujędrnienie i wygładzenie skóry. Regularny masaż – 5 do 10 minut każdego dnia sprawi, że Wasza skóra będzie idealnie napięta i ujędrniona. Masaż poprawia też krążenie krwi oraz przepływ limfy, przez co wspomaga usuwanie toksyn z organizmu oraz tak bardzo uciążliwych obrzęków. Szczotkowanie na sucho działa również peelingująco, przez co usuwa martwy naskórek z naszego ciała. Szczotkowanie ciała jest też świetnym sposobem na problem wrastających włosków po goleniu. 

Jak wspominaliśmy wcześniej, szczotkowanie na sucho wpływa pozytywnie nie tylko ciało, ale także na umysł. Krótki masaż idealnie relaksuje i koi zszargane nerwy.

Szczotkowanie ciała na mokro niesie za sobą wszystkie dobroczynne właściwości masażu, ale jest o wiele lepszym sposobem na oczyszczenie ciała z toksyn. Masaż pod strumieniem ciepłej wody idealnie wspomaga przepływ limfy i pobudza krążenie krwi,
a co za tym idzie – toksyny zalegające w naszym ciele zostają szybciej wydalane. Dodatkowym atutem szczotkowania na mokro jest zmniejszenie szorstkości włosa
w używanej przez nas szczotce. Szczotkowanie ciała na mokro jest zatem rozwiązaniem dla posiadaczek bardzo delikatnej skóry. 

Szczotkowanie ciała powinniśmy rozpocząć od stóp, idąc w górę –  w stronę serca. Nacisk na nogach czy pośladkach powinien być mocniejszy niż na delikatnym brzuchu czy klatce piersiowej. Masaż wykonujemy ruchami posuwistymi, tak, aby pobudzić układ limfatyczny. 

Jak poprawnie wykonać masaż szczotką? 

Na początek idealna będzie szczotka, którą łatwo umieścić w dłoni. Sprawi to, że nawyk szczotkowania stanie się przyjemnością, a nie przykrą rutyną. Na pierwsze przygody ze szczotkowaniem ciała polecamy naszą Szczotkę do masażu z naturalnego włosia lub Szczotkę do masażu tampico wykonaną z naturalnego włókna agawy. Oba produkty łatwo utrzymują się w dłoni, dzięki czemu cały proces szczotkowania oraz wykonywane ruchy będą o wiele łatwiejsze.

Szczotka z włókna tampico to również najlepsza opcja dla osób, które chcą szczotkować ciało na dwa sposoby. Włókno agawy nie niszczy się pod wpływem wody (pamiętajcie tylko, aby porządnie je wysuszyć po użyciu!), więc może być stosowane do masażu na sucho, jak i na mokro. 

Szczotka Tampico idealnie masuje skórę na całym ciele, skutecznie poprawiając krążenie krwi, pobudzając ciało i zmysły. Pod wpływem wody tampico mięknie, dzięki czemu jest jednym z najlepszych surowców do czyszczenia ciała.

Masaż skóry na sucho najlepiej wykonać tuż przed prysznicem. Pamiętajcie, aby wykonywane przez was ruchy były delikatne. Skóra powinna nabrać odrobinę koloru, ale nie powinna być nadmiernie zaczerwieniona. Dobranie odpowiedniego nacisku szczotki to podstawa! Szczotkowanie ciała powinniśmy rozpocząć od stóp, idąc w górę
–  w stronę serca. Nacisk na nogach czy pośladkach powinien być mocniejszy niż na delikatnym brzuchu czy klatce piersiowej. Masaż wykonujemy ruchami posuwistymi, tak, aby pobudzić układ limfatyczny. 

Pamiętajcie, aby do masażu nie używać żadnych kremów czy olejków – masujemy się przecież na sucho ;). Po skończonym masażu możecie przemyć szczotkę pod bieżącą wodą.

szcotkowanie ciała na sucho
 Szczotka dokładnie masuje skórę na całym ciele, skutecznie poprawiając krążenie krwi, pobudzając ciało i zmysły

 Jak już wspominaliśmy – masaż na mokro najlepiej wykonywać pod prysznicem lub
w wannie. Tak, aby ciepły strumień wody jeszcze bardziej rozluźnił nasze ciało i oczyścił je z toksyn. 

Co sądzicie o szczotkowaniu ciała? Robicie to regularnie, a może dopiero zaczynacie swoją przygodę z masażem? 

Wróć na górę