fbpx

Pielęgnacja włosów z olejem arganowym

Wiele razy wspominaliśmy, dlaczego nasza kultowa seria ARGAN jest nieoceniona w szeroko rozumianej pielęgnacji. Dziś skupimy się na tym, dlaczego warto pielęgnować z nią włosy. Zawiera takie składniki aktywne jak: olej arganowy, jedwab, keratyna, kompleks wyciągów roślinnych i witaminy, które podejmują się misji: nawilżenie i wygładzenie suchych, niesfornych, osłabionych kosmyków.

O kompleksowej pielęgnacji krok po kroku z kosmetykami ARGAN na czele przeczytasz poniżej. ↴

Krok 1: oczyszczanie

Usuwa z powierzchni włosów i skóry głowy kurz, zabrudzenia, pyłki. Oczyszcza z sebum, zmywa też resztki kosmetyków do stylizacji. To jednak nie jedyne właściwości szamponu do włosów ARGAN. Jego skład opracowaliśmy tak, aby oprócz nadrzędnej funkcji – mycia – działał jeszcze szerzej. Czyli:

  • nawilżał (zasługa oleju arganowego, jedwabiu, witaminy B5), dzięki czemu sprawdzi się w przypadku suchych włosów,
  • wzmacniał kosmyki osłabione farbowaniem, rozjaśnianiem, suszeniem czy prostowaniem – w szamponie zawarliśmy keratynę, która wypełnia ubytki w strukturze włosa,
  • przywracał blask – za to odpowiada m.in. witamina E.

Śmiało możesz go stosować, jeśli Twoje włosy u nasady się przetłuszczają, a na końcówkach są suche.

PS Szampon ma jeszcze jeden atut: zapach. Delikatnie słodki, o lekko orientalno-drzewnej nucie. Po prostu niezwykły! I na długo pozostaje na włosach.

Zawarte w szamponie keratyna, jedwab oraz ekstrakt z kiełków pszenicy zapewniają kompleksową pielęgnację dla każdego rodzaju włosów, także tych przetłuszczających się u nasady i suchych na końcówkach.

Krok 2: nawilżenie i wygładzenie

Czasami sam szampon nie wystarczy, zwłaszcza jeśli Twoje włosy są problematyczne, przesuszone, rozdwajają się i na domiar złego elektryzują. Jak temu zaradzić? Po każdym myciu nakładaj na włosy odżywkę, pozostaw ją na kilka minut, a potem dokładnie spłucz. Jej formuła ułatwia rozczesywanie i ogranicza elektryzowanie się włosów. Za pielęgnację niesfornych kosmyków odpowiadają: olej arganowy, masło shea, keratyna, jedwab oraz aktywne wyciągi roślinne.

Formuła ułatwia rozczesywanie i ogranicza elektryzowanie się włosów. 

Krok 3: jedwabista gładkość

Kropką nad i pielęgnacji jest wegański jedwabisty olejek do włosów. Jeśli Twoją zmorą są włosy suche, zniszczone, puszące się i które trudno układać, spray jest dla Ciebie. Jego składniki tworzą barierę ochronną na powierzchni włosów, zmiękczając oraz nadając uczucie jedwabistej gładkości.

Jak stosować? Niewielką ilość wetrzyj w końce włosów (nie spłukuj!) i ciesz się łatwym rozczesywaniem, miękkością i pięknym, długo utrzymującym się zapachem. Bez obaw – olejek jest niezwykle jedwabisty, nie obciąża włosów.

 Składniki olejku tworzą barierę ochronną na powierzchni włosów, zmiękczając oraz nadając uczucia jedwabistej gładkości.

Krok 4: regularność

Pamiętaj: ważna jest pielęgnacja z głową czyli pielęgnacja systematyczna. Jednorazowe nałożenie odżywki czy spryskanie kosmyków jedwabiem to za mało, aby zawarte w nich cenne składniki mogły wykazać się swoim działaniem! ☺

Wróć na górę