fbpx

Less Waste Starej Mydlarni

#Lesswaste – hasło, które w dobie ekologicznych trendów wyraża więcej niż 1000 słów… i działań. Te działania to ekologiczny minimalizm, ograniczenie zużywanego plastiku, to z pozoru drobne rozwiązania, które dają poczucie realnego wpływu na poprawę stanu środowiska.

Świętowanie Dnia Ziemi nakłania do tego, aby odpowiedzieć na pytanie: a co ja mogę zrobić dobrego dla planety? Mamy na to kilka pomysłów – zdradzamy je poniżej.

Shampoo Bar – małe a cieszy

Less waste oznacza generowanie mniejszej ilości odpadów. Jednym z pierwszych rozwiązań w tym duchu było stworzenie szamponów i odżywek w kostce. Produkty szybko stały się bestsellerami i przekonały nawet tych mocno przywiązanych do tradycyjnych szamponów w płynie. Po pierwsze dlatego, że kostki są superwydajne – starczają nawet do 80 myć, co odpowiada 3 butelkom tradycyjnego szamponu. Druga kwestia: do ich przechowania wystarczy jeden niewielki okrągły pojemnik. Po trzecie – choć forma jest nietypowa, właściwości i wygoda w użyciu pozostają niezmienne. Szampony w kostce dobrze się pienią i dokładnie oczyszczają włosy, zupełnie tak jak te w butelce. Ich bazą jest łagodny biodegradowalny detergent z oleju kokosowego połączony z masłem shea, pantenolem, inuliną i witaminą E. Sprawdzają się w pielęgnacji każdego rodzaju włosów. I ostatnie: nie zajmują dużo miejsca, a to oznacza, że warto zabrać je w podróż – zmieszczą się w każdej kosmetyczce.

Szampony w kostce nadają się zarówno do zabrania w podróż, jak i codziennego mycia. Doskonale oczyszczają włosy. Kostka w kontakcie z wodą tworzy pianę, która nie wysusza oraz pozostawia przyjemne, jedwabiste kosmyki.

Bo czasami więcej znaczy mniej

Od początku istnienia przyświeca nam idea domowego spa. Jednak w czasach pandemii relaks w czterech ścianach zyskał szczególne znaczenie – wyraźnie widać, że klienci szukają sposobu na skuteczną, naturalną pielęgnację połączoną z odprężeniem.

Odpowiedzią na tę potrzebę są produkty do kąpieli – wśród nich m.in. sole morskie i pudry, które odżywiają skórę, relaksują, działają aromaterapeutycznie. A że takiej przyjemności nigdy dość, stąd pomysł na kilogramowe opakowania. Większe paczki z solami i pudrami to oczywiście więcej kąpieli. Ale jest coś jeszcze – połączenie przyjemnego z pożytecznym. Kilogramowe opakowanie wystarcza na dłużej, ale również generuje mniejszą ilość odpadów – kupujesz rzadziej, rzadziej też wyrzucasz zużyte opakowanie do śmietnika.

Pudry i sole do kąpieli łączą kompleksowe działanie naturalnych składników aktywnych z relaksującymi zapachami – odprężają i poprawiają samopoczucie.

Feel refill

Idziemy o krok dalej. W tym roku wprowadziliśmy do sprzedaży refill czyli wymienny wkład z masłem do ciała z serii SHEA. Cel jest prosty: ograniczenie ilości zużywanego plastiku. Refill pozwala na wielokrotne wykorzystanie zakupionego wcześniej słoika z masłem. Wkład łatwo się wymienia – wystarczy wyjąć zużyty pojemnik i włożyć nowy.

Warto wspomnieć też o refillu pod innym kątem. Wkład jest lekki, co przekłada się na obniżoną emisję dwutlenku węgla podczas transportu. Samochód obciążony lżejszym materiałem zużywa mniej paliwa, a to oznacza mniej CO2 przedostającego się do atmosfery. 

Lista zalet jest jednak dłuższa. Podczas produkcji zużywana jest mniejsza ilość wody. Co ważne – rozwiązanie opłaca się dla wielu stron. Chodzi nie tylko o oszczędność surowca, oszczędzasz też Ty – wymienny wkład kosztuje mniej niż nowy pełen pojemnik z masłem. Oprócz tego refill można segregować – wrzucamy go do pojemnika przeznaczonego na plastik.

Kilka dni po premierze refillu wiedzieliśmy, że rozwiązanie jest strzałem w dziesiątkę. Usłyszeliśmy wiele głosów mówiących: chcemy więcej takich rozwiązań. I my bierzemy je sobie bardzo do serca. Już niedługo wymienny wkład dołączy do innych serii.   

Wkład z masłem do ciała można z łatwością wymienić – wystarczy wyjąć zużyty pojemnik i włożyć nowy.

EKO przesyłka

Aby przesyłka bezpiecznie do Ciebie dotarła, musi być odpowiednio zapakowana. Dlatego każde zamówienie pakujemy w tekturowe opakowanie. Wielkość kartonu dopasowujemy do wielkości kosmetyków. Dodatkowym zabezpieczeniem jest papierowy wypełniacz – chroni produkty tak samo jak folia bąbelkowa czy wypełniacz z tworzywa sztucznego.

A jeżeli zamiast zrobienia zakupów w sklepie online wybierzesz się do sklepu stacjonarnego, pamiętaj, aby zabrać ze sobą plecak bawełniany lub bawełnianą torbę. To świetna alternatywa dla foliówek. PS Torbę lub plecak łatwo utrzymasz w czystości – śmiało możesz włożyć je do pralki z innymi ubraniami.

Upcycling czyli drugie życie opakowań

Ulubione masło do ciała w dużym słoiku zaraz Ci się skończy? A może zużyłaś maskę do twarzy i został Ci pusty pojemnik? Radzimy: nie wyrzucaj! Wiemy, jak dać „drugie życie” opakowaniom po ulubionych kosmetykach. Umyj dokładnie pojemniki i zdejmij z nich etykietę. Schowaj do nich drobnostki: mogą to być rzeczy do włosów, próbki kosmetyków, akcesoria do szycia, a także przyprawy czy herbata.

Na tym nie koniec! Pojemniki sprawdzą się też jako doniczki – zasadź w nich ulubione zioła, kaktusy albo sukulenty. I gotowe!

Wróć na górę