fbpx

Jak przygotować skórę do przyjęcia pierwszej wiosennej opalenizny?

Pierwsze wiosenne promienie słońca sprawiają, że niewyobrażalnie tęsknimy za piękną opalenizną. Najchętniej wystawiłybyśmy się całe na łaskę promieni słonecznych i czekały na idealny brąz. Ale to w rezultacie tylko zaszkodziłoby naszej skórze, którą tak bardzo nadwyrężyła zimowa aura. Jak prawidłowo przygotować się do opalania, by zdrowy i naturalny efekt został z nami jak najdłużej? Oto wskazówki, które pozwolą Wam cieszyć się piękną skórą pełną słońca:

Stopniowanie i umiar to podstawa

Chwilę temu wspominałyśmy, że mamy ochotę bezpamiętnie oddać się na łaskę promieni słonecznych. Nie róbcie tak! Zdrowa i bezpieczna opalenizna to powolny i stopniowy proces. Stopniowanie to tutaj słowo klucz. Mimo iż wiosenne słońce nie jest tak mocne jak to w miesiącach letnich, to potrafi być zdradliwe. Szczególnie dla nieprzygotowanej po zimie skóry. Pierwsza ekspozycja na słońce powinna być krótka i delikatna, należy też pamiętać o dobrym kremie z filtrem!

Zdrowa i bezpieczna opalenizna to powolny i stopniowy proces. Stopniowanie to tutaj słowo klucz.

Odpowiednio dobrana pielęgnacja kluczem do sukcesu

Podstawą regeneracji skóry po zimie oraz przygotowania jej na opalanie powinno być nawilżanie oraz odżywienie. Zimą wiele z nas zmaga się z problemem odwodnionej, pozbawionej blasku i sprężystości skóry, która wydaje się być blada i bez wyrazu. Warto tutaj postawić na kosmetyki, które w swoim składzie mają witaminy B5 i E, które doskonale odżywiają skórę, dodadzą jej sprężystości i blasku, a także zadbają o odpowiedni poziom wody w naskórku (koniecznie wypróbujcie Argan masło do ciała!). Dobrze jest zadbać również o regularny peeling ciała. Taki zabieg usunie mniejsze niedoskonałości oraz martwy naskórek, co pozostawi naszą skórę świeżą i błyszczącą. Peelingi poprawiają też przepływ krwi w komórkach.

Warto tutaj postawić na kosmetyki, które w swoim składzie mają witaminy B5 i E, które doskonale odżywiają skórę, dodadzą jej sprężystości i blasku, a także zadbają o odpowiedni poziom wody w naskórku.

Pamiętajcie, że pielęgnacja to tylko połowa sukcesu. Drogę do pięknej opalenizny utoruje Wam przede wszystkim zdrowa, bogata w beta-karoteny i tłuszcze omega-3, dieta. Włączcie więc do niej produkty takie jak: marchew, dynia, pietruszka, orzechy, olej lniany czy mango.

Wróć na górę