fbpx

ABC oczyszczania twarzy olejkami

Oczyszczanie to najważniejszy element codziennej pielęgnacji. To właśnie na nim powinniśmy się skupiać najbardziej. Bardzo ważne jest, żeby skutecznie pozbyć się ze skóry zanieczyszczeń, kurzu, sebum i martwego naskórka, które zbierają się na naszej twarzy w ciągu dnia. Bez prawidłowego oczyszczenia twarzy, nie ma zbyt dużych szans, żeby nasza cera wyglądała dobrze i zdrowo, a kolejne rytuały pielęgnacyjne były skuteczne. Nie wystarczy na koniec dnia przetrzeć twarzy tylko tonikiem lub chusteczką do demakijażu.

Korzyści codziennego prawidłowego oczyszczania twarzy:

 • oczyszczona z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń skóra
 • odblokowane i oczyszczone pory
 • odświeżona, miękka i gładka skóra
 • wzmocniona naturalna bariera ochronna
 • lepszy efekt kolejnych kroków pielęgnacyjnych
 • zwiększenie wchłaniania składników aktywnych zawartych w kosmetykach

Jeśli pomijamy ten etap w naszej codziennej pielęgnacji narażamy naszą skórę na wystąpienie niekorzystny dla niej skutków. Często zapominając o tym podstawowym zabiegu nie będziemy mogli oczekiwać, że nasza cera będzie w dobrej kondycji.

Niekorzystne skutki nieprawidłowego oczyszczania twarzy:

 • zanieczyszczona, pozbawiona blasku, szara cera
 • szybsze powstawanie zmarszczek i starzenie się skóry
 • wzrost częstotliwości powstawania zaskórników i trądziku
 • rozszerzone i zatkane pory skórne
 • większa intensywność przetłuszczania lub przesuszania skóry

Od pewnego czasu metoda oczyszczania skóry przy użyciu olejków zyskuje na popularności. Taka tendencja jest widoczna nie bez powodu. Na pewno każdy z Nas choć raz słyszał o zasadzie, że tłuszcz rozpuszcza tłuszcz. Co lepiej rozpuści sebum wraz z kosmetykami do makijażu i smogiem, który zebrał się w przeciągu całego dnia na naszej twarzy, niż tłusta substancja? Olejek bez problemu ściągnie pozostałości po kremie, podkład oraz nadmiar sebum. Ponadto szybko i przyjemnie rozpuści tusz do rzęs i usunie cienie do powiek, czy pomadki.

Korzyści z demakijażu olejkami:

 • oczyszczenie bez naruszania naturalnej bariery ochronnej skóry
 • odbudowa, przywrócenie równowagi hydrolipidowej skórze
 • regulacja poziomu sebum
 • łagodzenie podrażnień i stanów zapalnych
 • poprawa ukrwienia skóry dzięki masażowi

Moda na demakijaż olejkami przyszła do Nas z Azji. Koreanki od wielu lat znane są ze swoich skutecznych rytuałów pielęgnacyjnych i nieskazitelnych, pięknych, promiennych cer. To właśnie Azjatki rozpoczynają swój słynny rytuał 10 kroków pielęgnacji od oczyszczania twarzy olejami. Korzystając z ich wiedzy, zapożyczyliśmy od nich metodę dwuetapowego oczyszczania twarzy.

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy

Ten sposób oczyszczania cery oparty jest na dwóch krokach do których potrzebne są dwa różne kosmetyki, dzięki którym w rezultacie całkowicie i dogłębnie usuniemy wszystkie zanieczyszczenia, zarówno tych typu tłuszczowego, jak i wodnego, a które są niezwykle proste i przyjemne w wykonaniu.

Etap 1 – oczyszczenie olejkiem

Na nieoczyszczoną, należy nałożyć niewielką ilość olejku za pomocą palców. Następnie delikatnie wykonać masaż twarzy nie pomijając oczu, aż do rozpuszczenia makijażu. Do usunięcia brudu wraz z olejem można użyć małego ręcznika lub ściereczki. Najpierw jednak ręcznik należy namoczyć w ciepłej lub letniej wodzie i przykryć nim twarz do momentu jego ostygnięcia. Taką procedurę powtarza się kilkukrotnie, aż do całkowitego usunięcia makijażu i olejku, unikamy silnego pocierania twarzy. Na koniec warto przemyć skórę zimną wodą, która  zamknie oczyszczone pory. W tym kroku usunięte zostały wszystkie kosmetyki oparte na bazie tłuszczu i nadmiar sebum. Skóra zaczyna lepiej oddychać, jest dobrze nawilżona, a pory zostają właściwie oczyszczone.

Etap 2 – oczyszczanie kosmetykiem na bazie wody

Przechodzimy do kroku drugiego, czyli użycia kosmetyku na bazie wody (pianki albo żelu opartego na łagodnych, naturalnych detergentach), ponieważ umycie twarzy tylko olejkiem to za mało.  Niewielką ilość pianki, żelu należy nałożyć na twarz i delikatnie wykonać masaż twarzy. Następnie dokładnie zmyć produkt. Według koreańskiego rytuału powinno się spłukać kosmetyk metodą 100 chluśnięć chłodną lub zimną wodą, ale wystarczy zmywać tak długo, żeby przy ostatnim przemywaniu czuć, że kosmetyk zniknął z twarzy. Po takim oczyszczeniu cera powinna być gładka, miękka w dotyku, wyraźnie odświeżona i  oczyszczona.

Jeśli metoda oczyszczania twarzy olejami cię zainteresowała, możesz dowiedzieć się więcej o naszym nowy produkcie. Olejek myjący do demakijażu Apricot Oil & Fig, został stworzonym dla cery suchej i dojrzałej. Zawiera mieszankę naturalnych olejów z pestek moreli, opuncji figowej. 

Produkt znajdziesz pod poniższym linkiem: 

https://staramydlarnia.sklep.pl/product-pol-6917-Apricot-Oil-Fig-Opuntia-olejek-do-demakijazu.html

Już wkrótce przygotujemy dla Was informacje o sposobach pielęgnacji po dwuetapowym oczyszczaniu twarzy. 

Wróć na górę